Založ si blog

Fico tancuje na Paškovom hrobe. Čo na to jeho kmeň?

Nie je to tak dávno, čo expremiér Fico na tlačovke po vražde Kuciaka a jeho snúbenice vytĺkal z ich smrti politický kapitál tým, že útočil na opozíciu za to, že z vraždy vytĺka politický kapitál.

 

Vraj tancujú na ich hrobe.

 

Za normálnych okolností by sme drísty podobného táraja ignorovali, bohužiaľ na Slovensku máme stále veľa ficovoličov, ktorí mu podobné bláboly hlcú s navijakom a celkom radi ich následne papagájujú. A majú volebné právo a teda ovplyvňujú budúcnosť celej krajiny.

 

No a zomrel kontroverzný smerák Paška.

 

Fico nezaváhal a zatancoval si na jeho hrobe. Vraj nejaká “banda novinárov a idiotských politikov” Pašku zoštvala a niečo mu urobila.

 

Toľko táraj.

 

Skutočnosť je taká, že Paška – paradoxne svojho času “šéf” slovenského zdravotníctva v pozadí politického biznisu (rozumej smeráckej zbojníčtiny), zdravotníctva, ktoré smeráci za roky svojho babráctva trestuhodne decimujú – zrejme doplatil na svoje fajčenie, nedostatok pohybu a nedostatky toho zdravitníctva, ktoré pomáhal pustošiť. Je celkom možné, že určitú rolu zohral aj stres z politiky, ale za ten si mohol Paška výhradne sám.

 

Áno, Paška je ten filozof, čo stojí za čarovným výrokom “vyhraj voľby a môžeš všetko” a podľa toho sa ako šéf parlamentu protizákonne správal, ktorému podľa Gorily Fico, keď bol v konšpiračnom byte s Haščákom z Penty dohadoval stretnutia s oligarchami, ten Paška, ktorého dokonca musela vypoklonkovať z politického života aj smerácka kleptokracia, keď sa prevalila kauza rozkrádania v zdravotníctve. Ten košičan Paška, ktorému sa ešte nedávno podarilo veľlmi podivuhodným spôsobom nechať odsúdiť košickým sudcom novinára na podmienečné väzenie (!) bez akéhokoľvek zdôvodnenia a v rozpore s právom a zdravým rozumom, za článok, kde písal o Paškovom korupčnom výpalníctve. A ten, ktorý keď národ posielal komunistov do minulosti kachličkoval radšej doma kúpeľňu.

 

Takže – tak ako klaďas Kuciak proti neprávostiam bojoval, tak Paška bol skôr ten záporák, proti ktorému bol vedený spravodlivý boj. Že sa ho zastáva Fico teda vôbec neprekvapuje, pre toho bol aj zákerný podliak Kaliňák tým najlepším ministrom vnútra. Vraví sa, že o mŕtvych len dobre, ale pri všetkej sústrasti k rodine, toto sú pri človeku, ktorý mal veľký vplyv na krajinu podstatné a nepriehľadnuteľné veci. Nepíšem to preto, aby som očierňoval mŕtveho Pašku – ten sa za života dostatočne očiernil sám – ale preto, aby bolo zvýraznené, ako Fico tára.

 

Pre mňa osobne sú zaujímavé dve otázky:

 

  1. Tuší o sebe Fico, že je nekonzistentný táraj?
  2. Tušia to o ňom ficovoliči?

 

Ficovi je to podľa mňa jedno. Je už schopný tvrdiť ľubovoľný nezmysel, pokiaľ má dojem, že mu to prihrá nejaké percentá. Na nejakú názorovú konzistentnosť, alebo racionalitu svojich blábolov sa on už nehrá.

 

Zaujímavejší je podľa mňa pohľad na ficovoličov. Jednoduché vysvetlenie by bolo, že sú skrátka takí hlúpi a nedokážu si veci spojiť a pochopiť.

 

Také jednoduché to však nie je. Svoju rolu zohráva (okrem iného) kmeňové vnímanie sveta.

 

Ficovi sa ako prefíkanému populistovi darilo rozdeľovať ľudí na “my a oni” a u ficovoličov zreteľne vidieť, ako túto animozitu prežívajú.

 

No a tu funguje známy psychologický efekt: ľudia so silným kmeňovým videním sveta nemajú problém mýliť sa (a vedieť pritom, že sa mýlia, žijú s tzv. “kognitívnou dizonanciou”), lebo je pre nich dôležitejšie byť súčasťou svojho “kmeňa” ako mať objektívny pohľad na svet.

 

Tento jav má svoje evolučné dôvody, ale v súčasnosti vedie k úspechom primitívnych populistov ktorí škodia spoločnosti. Bude to tak, dokiaľ voliči nedospejú na úroveň pochopenia, že ich kmeňové videnie “my a oni” je chybné, že za nepriateľov považujú tých čo nimi v skutočnosti nie sú a naopak. Ale o tom niekedy nabudúce.

4053
31
Posledný 10. 04. 2018, 17:33:01

Ficova zhovadilosť infikuje RTVS

04.05.2018

Správy RTVS začínajú pripomínať komunistické spravodajstvo, keď boli hlavnými hedlajnami žatva, koľko nadojili dojnice a ako sa súdruhovia bratali. Táraj Fico si opäť pustil populistickú viac »

Aký je Ficov a Kaliňákov podiel na vražde mladého muža a jeho dievčaťa? A aký je náš?

27.02.2018

Novinára Jána Kuciaka a jeho frajerku zavraždili, vychádzajme v nasledujúcom texte z toho, že takmer s istotou kvôli jeho investigatívnej práci na rozkrádaní štátu, ktorý vedie 10 rokov Fico viac »

. .. a na Slovensku sa tomu venuje pár jednotlivcov

14.03.2017

Dezinformácie, konšpirácie, fake news, bludy a mýty sa za posledné roky rozšírili na internete ako plieseň a bujnenú jedna Putinova radosť. Aj keď ruský režim nalieva do propagandy obrovské viac »

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Akciové trhy schytali ťažké rany, v Európe aj USA

21.11.2018 08:23

Európske aj americké akcie v utorok výrazne stratili na svojej hodnote. V Európe klesali najmä banky a technologické firmy.

benzín, nafta,

Ceny ropy prudko klesli, čaká sa na kartel OPEC

21.11.2018 07:30

Ceny ropy v utorok prudko klesli. Americká ropa WTI pod 53 dolárov za barel, ropa Brent sa pohybovala okolo hranice 62 dolárov za barel.

Andrej Danko, NR SR

Poslanci rozhodnú o Dankovom osude

21.11.2018 07:00

Predseda parlamentu Andrej Danko by mal dnes od deviatej dopoludnia čeliť odvolávaniu kvôli podozreniam z plagiátorstva. (Anketa)

Donald Trump

Trump poslal písomné odpovede vyšetrovateľovi Muellerovi

21.11.2018 06:36

Odpovede sú dôležitým medzníkom vo vyšetrovaní podozrení zo zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 24536x
Priemerná čítanosť článkov: 2231x

Autor blogu

Kategórie