Založ si blog

Fico tancuje na Paškovom hrobe. Čo na to jeho kmeň?

Nie je to tak dávno, čo expremiér Fico na tlačovke po vražde Kuciaka a jeho snúbenice vytĺkal z ich smrti politický kapitál tým, že útočil na opozíciu za to, že z vraždy vytĺka politický kapitál.

 

Vraj tancujú na ich hrobe.

 

Za normálnych okolností by sme drísty podobného táraja ignorovali, bohužiaľ na Slovensku máme stále veľa ficovoličov, ktorí mu podobné bláboly hlcú s navijakom a celkom radi ich následne papagájujú. A majú volebné právo a teda ovplyvňujú budúcnosť celej krajiny.

 

No a zomrel kontroverzný smerák Paška.

 

Fico nezaváhal a zatancoval si na jeho hrobe. Vraj nejaká “banda novinárov a idiotských politikov” Pašku zoštvala a niečo mu urobila.

 

Toľko táraj.

 

Skutočnosť je taká, že Paška – paradoxne svojho času “šéf” slovenského zdravotníctva v pozadí politického biznisu (rozumej smeráckej zbojníčtiny), zdravotníctva, ktoré smeráci za roky svojho babráctva trestuhodne decimujú – zrejme doplatil na svoje fajčenie, nedostatok pohybu a nedostatky toho zdravitníctva, ktoré pomáhal pustošiť. Je celkom možné, že určitú rolu zohral aj stres z politiky, ale za ten si mohol Paška výhradne sám.

 

Áno, Paška je ten filozof, čo stojí za čarovným výrokom “vyhraj voľby a môžeš všetko” a podľa toho sa ako šéf parlamentu protizákonne správal, ktorému podľa Gorily Fico, keď bol v konšpiračnom byte s Haščákom z Penty dohadoval stretnutia s oligarchami, ten Paška, ktorého dokonca musela vypoklonkovať z politického života aj smerácka kleptokracia, keď sa prevalila kauza rozkrádania v zdravotníctve. Ten košičan Paška, ktorému sa ešte nedávno podarilo veľlmi podivuhodným spôsobom nechať odsúdiť košickým sudcom novinára na podmienečné väzenie (!) bez akéhokoľvek zdôvodnenia a v rozpore s právom a zdravým rozumom, za článok, kde písal o Paškovom korupčnom výpalníctve. A ten, ktorý keď národ posielal komunistov do minulosti kachličkoval radšej doma kúpeľňu.

 

Takže – tak ako klaďas Kuciak proti neprávostiam bojoval, tak Paška bol skôr ten záporák, proti ktorému bol vedený spravodlivý boj. Že sa ho zastáva Fico teda vôbec neprekvapuje, pre toho bol aj zákerný podliak Kaliňák tým najlepším ministrom vnútra. Vraví sa, že o mŕtvych len dobre, ale pri všetkej sústrasti k rodine, toto sú pri človeku, ktorý mal veľký vplyv na krajinu podstatné a nepriehľadnuteľné veci. Nepíšem to preto, aby som očierňoval mŕtveho Pašku – ten sa za života dostatočne očiernil sám – ale preto, aby bolo zvýraznené, ako Fico tára.

 

Pre mňa osobne sú zaujímavé dve otázky:

 

  1. Tuší o sebe Fico, že je nekonzistentný táraj?
  2. Tušia to o ňom ficovoliči?

 

Ficovi je to podľa mňa jedno. Je už schopný tvrdiť ľubovoľný nezmysel, pokiaľ má dojem, že mu to prihrá nejaké percentá. Na nejakú názorovú konzistentnosť, alebo racionalitu svojich blábolov sa on už nehrá.

 

Zaujímavejší je podľa mňa pohľad na ficovoličov. Jednoduché vysvetlenie by bolo, že sú skrátka takí hlúpi a nedokážu si veci spojiť a pochopiť.

 

Také jednoduché to však nie je. Svoju rolu zohráva (okrem iného) kmeňové vnímanie sveta.

 

Ficovi sa ako prefíkanému populistovi darilo rozdeľovať ľudí na “my a oni” a u ficovoličov zreteľne vidieť, ako túto animozitu prežívajú.

 

No a tu funguje známy psychologický efekt: ľudia so silným kmeňovým videním sveta nemajú problém mýliť sa (a vedieť pritom, že sa mýlia, žijú s tzv. “kognitívnou dizonanciou”), lebo je pre nich dôležitejšie byť súčasťou svojho “kmeňa” ako mať objektívny pohľad na svet.

 

Tento jav má svoje evolučné dôvody, ale v súčasnosti vedie k úspechom primitívnych populistov ktorí škodia spoločnosti. Bude to tak, dokiaľ voliči nedospejú na úroveň pochopenia, že ich kmeňové videnie “my a oni” je chybné, že za nepriateľov považujú tých čo nimi v skutočnosti nie sú a naopak. Ale o tom niekedy nabudúce.

Koncipientská zúfalosť Šefčovičových smerákov

27.03.2019

“Čaputová išla 70 km/h tam, kde je max 60 km/h!” “Pán Šefčovič, v čase, keď som tam išla 70tkou, bolo tam obmedzenie 80 km/h, už som Vám to niekoľkokrát vysvetlila, žiadny predpis som neporušila, len treba počúvať.” “Polícia potvrdila, že je tam (teraz) obmedzenie na 60, je to otázka interpretácie, treba si priznať chybu, blablabla, a okrem toho, neviem, či som [...]

Ficova zhovadilosť infikuje RTVS

04.05.2018

Správy RTVS začínajú pripomínať komunistické spravodajstvo, keď boli hlavnými hedlajnami žatva, koľko nadojili dojnice a ako sa súdruhovia bratali. Táraj Fico si opäť pustil populistickú papuľku na špacír a vyrukoval s hlúposťou, z ktorej rezníkovská RTVS spravila hlavnú správu. Hodnota tej správy je však asi ako Ficovej flatulencie v smeráckom šerblíku. Na Slovensku [...]

Aký je Ficov a Kaliňákov podiel na vražde mladého muža a jeho dievčaťa? A aký je náš?

27.02.2018

Novinára Jána Kuciaka a jeho frajerku zavraždili, vychádzajme v nasledujúcom texte z toho, že takmer s istotou kvôli jeho investigatívnej práci na rozkrádaní štátu, ktorý vedie 10 rokov Fico a Kaliňák je jeho “policajná” pravá ruka. Nie, nemyslím si, že Fico či Kaliňák osobne stlačili spúšť. Ani to, že boli v prípade priamymi spolupáchateľmi. (Hoci [...]

Srbsko koronavírus zákaz vychádzania víkend

Na proteste v Belehrade zatkli 71 ľudí vrátane Brita a Tunisana

11.07.2020 19:22

Pri potýčkach utrpelo zranenia 14 policajtov a 19 demonštrantov.

Puma

Poľská polícia pátra po pume a jej chovateľovi, ktorí utiekli do lesa

11.07.2020 17:54

Podľa svedkov muž povedal, že pumu vychoval, považuje ju za svoje dieťa a nikdy sa jej nevzdá.

veroniak remišová

Remišová sa bude uchádzať o post predsedníčky strany Za ľudí

11.07.2020 16:36

Remišová je prvou oficiálnou kandidátkou.

Trump

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti Rusku

11.07.2020 15:44

Americký prezident prvýkrát potvrdil, že USA v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti Rusku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 32143x
Priemerná čítanosť článkov: 2679x

Autor blogu

Kategórie